Aletta Jacobs - kim jest? 10 dowodów, że to wyjątkowa kobieta!

i

Autor: fot. Google Doodle 9.02.2017 Aletta Jacobs - kim jest

Aletta Jacobs - TYCH 10 DOWODÓW pokazuje, że była fajniejsza niż nasza WISŁOCKA

2017-02-09 20:24

Aletta Jacobs - 163. rocznicę urodzin świętuje przeglądarka Google! Kim jest bohaterka z dzisiejszej grafiki popularnej wyszukiwarki? Mamy mocne dowody, że to wyjątkowa kobieta! Przekonajcie się już teraz!

Aletta Jacobs - kim jest kobieta z Google Doodle 9.02.2017? Razem z popularną wyszukiwarką świętujemy 163. rocznicę urodzin holenderskiej uczonej. Urodziła się 9 lutego 1853 roku w Sappemeer. Z wykształcenia była praktykującą lekarką i jak warto zauważyć jest pierwszą kobietą, która ukończyła studia medyczne w Holandii. Aletta Jacobs bardzo szybko założyła pierwszą na świecie klinikę kontroli urodzeń, gdzie informacje były dostępne za darmo. 

Aletta Jacobs - tych faktów o damie z Google Doodle nie wolno przeoczyć >>

Aletta Jacobs - kim jest?

Aletta Jacobs z Google Doodle 9 lutego 2017 to wyjątkowa kobieta! Dlaczego? Przedstawiamy wam 10 mocnych dowodów:

  1. Aletta Jacobs jako pierwsza kobieta w Holandii rozpoczęła studia medyczne.
  2. Aletta Jacobs jako pierwsza kobieta w Holandii została praktykującą lekarką!
  3. Aletta Jacobs poświęcała swój czas ucząc kobiety opieki nad noworodkami oraz higieny osobistej. Wyjaśniła również konsekwencje prostytucji.
  4. Aletta Jacobs została liderką jeśli chodzi o prawa kobiet w Holandii. Starała się również o prawa kobiet do pracy, antykoncepcji czy możliwości swobodnej edukacji. 
  5. Aletta Jacobs z sukcesem wywalczyła, by kobiety mogły pracować krócej i siedzieć podczas wykonywanych zajęć. Co ją zmotywowało, by zająć się tym problemem? Otóż przez długi czas obserwowała ekspedientki pracujące w sklepach. 
  6. Aletta Jacobs jako pierwsza zapisywała kobietom środki antykoncepcyjne.
  7. Aletta Jacobs pracowała na rzecz pokoju na świecie m.in. z późniejszą laureatką Pokojowej Nagrody Nobla, Jane Addams.
  8. Aletta Jacobs w 1899 roku wydała książkę anatomii kobiet. Była ona skierowana dla osób nieznających ciała, fizjologi i płodności kobiet.
  9. Aletta Jacobs walczyła również o prawa kobiet. Udało jej się na początku XX wieku w Królestwie Niderlandów.
  10. Aletta Jacobs po śmierci została wyróżniona w Holandii. Przed Uniwersytetem w Groningen postawiono jej pomnik.