5 miejsc w Polsce w których ukryte są skarby - odkrycia Misji Skarb

i

Autor: Fot. Materiały prasowe Monety

5 miejsc w Polsce w których ukryte są skarby - odkrycia Misji Skarb

2018-03-28 14:29

Prawdziwa gratka dla ciekawych świata, fanów historii i mocnych wrażeń! 12 kwietnia 2018 roku FOKUS TV pokaże autorską produkcję Misja Skarb. Przeczytajcie więcej na ESKA.pl

Misja Skarb to nowoczesny serial dokumentalny, którego bohaterami jest trio poszukiwaczy - prawdziwych pasjonatów historii i niekończącej się eksploracji. Charyzmatyczni bohaterowie serialu znajdą coś nawet tam, gdzie inni tropiciele odpuścili. Tak było już podczas kręcenia MISJI SKARB, kiedy Killer, Prospektor i Mario znaleźli historyczne znaleziska. Poszukiwacze natrafili na ślad rzymskiego cmentarzyska w województwie świętokrzyskim. Wojewódzki Konserwator Zabytków w Kielcach potwierdził autentyczność spektakularnych i - co ważne - legalnie odkrytych znalezisk. To wszystko będzie można zobaczyć już 12 kwietnia w FOKUS TV. Punktualnie o 22:00 stacja pokaże pierwszy odcinek autorskiej serii dokumentalnej. Serial dokumentalny w nowoczesnej oprawie wizualnej prezentować będzie trudy szukania skarbów w zabawnej atmosferze tworzonej przez bohaterów. Dodatkowo użycie najnowocześniejszego sprzętu zaspokoi ciekawość fanów technologii.

Szukanie skarbów nielegalne od 2018 roku? Sprawdź, za co grozi 2-letnia odsiadka

Autor: brak danych

  Szukanie skarbów nielegalne od 2018 roku! Taki wniosek można wysnuć po zapoznaniu się ze zmianami wprowadzonymi do ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Za złamanie opisanych tam zakazów może grozić nawet 2-letnia odsiadka w więzieniu! Wie

Misja Skarb - gdzie odkryli zabytki? 

Bohaterowie programu Misja Skarb - Killer, Mario i Prospektor w pierwszym odcinku serii, otrzymują zlecenie od pracującego w Sandomierzu konserwatora zabytków, dra hab. Marka Florka. Prosi on o przeszukanie okolic miejscowości Brzezie, gdzie kiedyś znajdował się średniowieczny dwór. Czym okaże się tajemniczy skarb boratynek? 

Drugi odcinek znów obfitował będzie w emocje. Tym razem Dawid, Kiler i Mario zjawiają się w Czyżowie Szlacheckim. Znajduje się tam późnobarokowy pałac, który według podań stoi na ruinach średniowiecznego zamku. Badacze mają zamiar przyjrzeć się tej sprawie. Niestety budowla poważnie ucierpiała podczas drugiej wojny światowej, kiedy to została zbombardowana. Mimo to, poszukiwacze skarbów natrafiają na dwa tropy - odnajdują wejście pod górą pałacową od strony północnej oraz schowek nad kaplicą, wskazany przez świadka - ostatniego spadkobiercę pałacu.

Poszukiwacze skarbów otrzymują zlecenie od dra Grzegorza Gołębiewskiego. Mężczyzna prosi o odnalezienie bezcennych pamiątek po żołnierzach generała Hallera. Aby spełnić to życzenie, Dawid, Kiler i Mario wyruszają szlakiem Błękitnej Armii. W 1919 roku rozmieszczono jej oddziały w różnych miastach, na terenie Mazowsza, między innymi w Płocku oraz jego okolicach. Badania poszukiwacze rozpoczynają od przeprowadzenia kwerendy w bibliotekach oraz archiwach wojskowych. Dzięki temu wiedzą, że w swoich poszukiwaniach muszą się skoncentrować na miejscowości Bodzanów. Tam Dawid i jego współpracownicy udają się na teren dawnej osady młyńskiej, gdzie prawdopodobnie stacjonowali żołnierze.

Źródło: materiały prasowe