Hotel Jan III Sobieski zrealizowano w 1992 roku według projektu architektów Wolfganga Triessinga i Macieja Nowickiego, ale za wielokolorową fasadę, inspirowaną ponoć pierzejami kamieniczek na warszawskiej Starówce, oraz hotelowe wnętrza odpowiadał artysta Hans Piccottini. Budynek od początku budził wiele kontrowersji, a w plebiscycie mieszkańców, towarzyszącym pierwszej edycji organizowanego przez redakcję „A-m” konkursu Życie w Architekturze, otrzymał tytuł Koszmaru Sześciolecia 1989-1995. Ostatnio o budynku znów zrobiło się głośno. Obecny właściciel hotelu, sieć Radisson, zapowiedział, że w związku z generalnym remontem zmieni kolor elewacji.
Modernizacja, rozpoczęta na przełomie lutego i marca, właśnie się zakończyła. Biały Sobieski można już oglądać w pełnej krasie. Postmodernistyczna kolorystyka hotelu została zastąpiona połączeniem szarości i bieli, tworząc nowy estetyczny wygląd, który doskonale pasuje do architektury budynku – informuje biuro prasowe sieci Radisson.
W ramach remontu starannie wyczyszczona i odnowiona została też charakterystyczna, przeszklona kopuła hotelu oraz zamontowano nowe oświetlenie zewnętrzne. Zmiana elewacji hotelu stanowi kamień milowy w naszych ciągłych wysiłkach mających na celu zapewnienie wyjątkowych doświadczeń gościom. Jesteśmy zachwyceni rezultatem i wierzymy, że nowa kolorystyka, odnowione kopuły i ulepszone oświetlenie podniosą urok i atrakcyjność hotelu – powiedział cytowany w informacji prasowej Pascal Gadet, dyrektor generalny Radisson Blu Sobieski Hotel.
Źródło: Biały Sobieski: zakończyła się modernizacja hotelu Radisson Blu Sobieski na placu Zawiszy