Iga Świątek jest obecnie liderką rankingu WTA. Z ilością 9490 punktów, wyprzedza swoją największą rywalkę Arynę Sabalenkę. Po turnieju WTA 250 BNP Paribas Warsaw Open, który odbył się niedawno w Warszawie, na Polkę czekało grono fanów. Wśród nich była Jasper z Tajwanu, która przemierzyła niemal 10 tys. kilometrów, aby spotkać się z naszą rodaczką. Jej historia urzekła internautów.
"Chcę powiedzieć Idze, że jest moją terapeutką"
Iga świątek zawsze chętnie spotyka się ze swoimi fanami, aby przyjąć gratulacje, rozdać autografy i zapozować do pamiątkowego zdjęcia. Ogromnego szczęścia ze spotkania z Igą nie kryła Jaser, która przybyła na mecz specjalnie z Tajwanu. Z daleka było widać jej flagę z napisem: "Iga, jestem z Tajwanu, przeleciałam 6057 mil, by cię zobaczyć". Jasper, tak naprawdę nazywa się Chan Man Pu i jest 32-letnią konferansjerką i prezenterką. Za jej przylotem do Polski kryje się wzruszająca historia.
To jest mój pierwszy turniej i to jest mój pierwszy raz, kiedy podróżuję sama. Nie byłam za granicą ponad dziesięć lat. Chcę zobaczyć Igę osobiście, ponieważ chcę powiedzieć, że podczas zeszłorocznego French Open zmagałam się z depresją - wyznała kobieta - miałam problem z bezsennością. Nie mogłam spać w nocy, więc nie spałam nocami i oglądałam, jak Iga gra w tenisa. Nie wiem jak, ale Iga sprawiła, że znów poczułam się zmotywowana i pełna nadziei. Naprawdę, ale to naprawdę mnie uratowała. Chcę powiedzieć Idze, że jest moją terapeutką. Chcę powiedzieć Idze: Dziękuję za uratowanie mi życia (...) Myślę, że życie jest okropne, ale dzięki tobie, chcę ciężko pracować, żeby więcej zarobić, co pozwoli mi podróżować po całym świecie, by oglądać twoje mecze - powiedziała Jasper dziennikarzowi TVN24.
POTRZEBUJESZ POMOCY?
Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, odczuwasz lęk i smutek, masz myśli samobójcze — nie czekaj, zadzwoń pod jeden z numerów pomocowych dostępnych bezpłatnie i czynnych całą dobę, siedem dni w tygodniu:
800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym
800 12 12 12 - Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów
116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
112 - W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia