gwiazdy

Od serialu „Graczykowie” po „Lombard. Życie pod zastaw”. Tak na przestrzeni lat zmieniał się Zbigniew Buczkowski 

2024-04-29 13:45

Zbigniew Buczkowski jest aktywny zawodowo od 1972 roku. Największą sławę przyniosła mu rola Wiesława Graczyka w serialu „Graczykowie”. Na co dzień można go oglądać jako Kazimierza Barskiego w „Lombard. Życie pod zastaw”. Nie uwierzycie, jak aktor zmieniał się na przestrzeni lat! Co o nim wiemy?

Spis treści

  1. Zbigniew Buczkowski - Wiek
  2. Zbigniew Buczkowski - Żona i dzieci
  3. Zbigniew Buczkowski - Wyrok
  4. Zbigniew Buczkowski - Wzrost
  5. Zbigniew Buczkowski - Rodzice i rodzina
  6. Zbigniew Buczkowski - Filmy i seriale

Zbigniew Buczkowski - Wiek

Zbigniew Buczkowski urodził się 20 marca w 1951 roku w Warszawie. W 2024 roku obchodzi swoje 73. urodziny.

Zbigniew Buczkowski - Żona i dzieci

W 1981 roku poślubił Jolantę. Para doczekała się dwójki dzieci - Hanna urodziła się w 1982 roku, a Michał w 1984 roku. Aktor na co dzień mieszka w Piasecznie koło Warszawy.

Zbigniew Buczkowski - Wyrok

Zbigniew Buczkowski został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę grzywny w wysokości 6 tysięcy złotych, za wyłudzanie zaświadczenia ukończenia kursu na prawo jazdy, 7 października 2010 roku.

Zbigniew Buczkowski - Wzrost

Zbigniew Buczkowski zdecydowanie należy do wysokich osób. Aktor ma około 185 centymetrów wzrostu.

Zbigniew Buczkowski - Rodzice i rodzina

Rodzicami Buczkowskiego są: Zdzisława i Marian Buczkowscy. Oboje pracowali w PLL „LOT”. Ojciec Zbigniewa był pilotem i zginął w katastrofie lotniczej pod Tuszynem w listopadzie 1951 roku. Aktor nie był jedynakiem. Ma starszego o 3 lata brata Waldemara i młodszego o 2 lata Mariana. Jego ciotka i wuj od strony matki byli operowymi śpiewakami - Lucyna Szczepańska i Feliks Szczepański.

Zbigniew Buczkowski - Filmy i seriale

W 1972 roku zadebiutował w filmie „Dziewczyny do wzięcia” jako kelner. Co ciekawe, Zbigniew zdawał również do szkoły filmowej, ale niestety się do niej nie dostał. Największy rozgłos zyskał po zagraniu Wiesława Graczyka w serialu „Graczykowie, czyli Buła i spóła”, Zbyszka Pyciakowskiego w „Świętej wojnie” oraz Kazimierza Barskiego w „Lombard. Życie pod zastaw”, w którym gra do dzisiaj. Zagrał między innymi w produkcjach, takich jak: „Droga”, „Dom”, „Miś”, „Człowiek z żelaza”, „Odlot”, „Nic śmiesznego”, „Złote runo”, „Dzień świra”, „Barwy szczęścia”, „Hela w opałach” czy „Na noże”.

Tak teraz wygląda Adam Kraśko. Uczestnik "Rolnik szuka żony" bardzo schudł i wystąpił w innym hicie TV!

Najsłynniejszy lombard w Polsce od kulis