W najnowszej sesji zdjęciowej dla magazynu Vogue Kendall Jenner pozuje z ciemnym afro na głowie. Choć na pierwszy rzut oka zdjęcie nie wydaje się kontrowersyjne, wielu internautom nie przypadła do gustu fryzura modelki. To kolejny raz, gdy zdaniem komentatorów, Vogue dopuszcza się stylizowania białych modelek na afroamerykanki. Dokładnie w tej samej sytuacji w maju znalazła się Gigi Hadid, która na okładce Vogue Italia miała znacznie ciemniejszą skórę niż w rzeczywistości.
>> Vogue Italia: Gigi Hadid przeprasza za okładkę! "Nie mam kontroli nad zdjęciami!"
Pod nowym zdjęciem Kendall Jenner na profilu Vogue na Instagramie wybuchła kolejna dyskusja na ten temat. Po raz kolejny też komentatorzy zarzucają magazynowi, że zamiast zatrudnić czarnoskórą modelkę, posługuje się znanymi w show biznesie celebrytkami-modelkami, które mają zwiększyć zainteresowanie pismem.
Vogue przeprasza za zdjęcie z Kendall Jenner
Z pewnością nie o takie zainteresowanie jednak chodziło twócom sesji z Kendall Jenner. Vogue szybko wystosowało oświadczenie, w którym przeprasza urażonych.
Zdjęcie ma być aktualizacją romantycznych fryzur w stylu Edwardian/Gibson Girl, które pasują do wydźwięku kolekcji Brock, a także do stylu fryzur z lat 60. i wczesnych lat 70., które są charakterystycznie rozdęte i duże. Przepraszamy, jeśli wygląda to inaczej niż zamierzano. Nie zamierzaliśmy nikogo urazić.
- czytamy.
Waszym zdaniem takie zdjęcia to nadużycie?