Gwiazdy

Córka Elżbiety Zającówny nie chciała iść w ślady mamy. Wybrała branżę gier komputerowych

Elżbieta Zającówna była ikoną polskiego kina, uwielbianą przez widzów za swoją charyzmę, talent komediowy i wdzięk. Zającówna była w szczególny sposób oddana swojej rodzinie i córce Gabrieli, która miała szansę pójść w ślady znanej matki, wybrała zupełnie inną ścieżkę zawodową, z dala od sceny i reflektorów.

Elżbieta Zającówna urodziła się 14 lipca 1957 roku. Wychowała się w Krakowie. Od dziecka wykazywała zainteresowania sportowa. Spędzała wiele czasu na boisku, biegała przez płotki i grała w siatkówkę. W młodym wieku zdiagnozowano u niej chorobę von Willebranda – wrodzone zaburzenie krzepliwości krwi. Schorzenie to, powodujące częste i długotrwałe krwawienia, wykluczyło ją ze sportowej kariery, a ona sama postanowiła skupić się na innej pasji – aktorstwie. Zadebiutowała w latach 80., szybko zdobywając popularność i uznanie widzów. Jej charyzma i wyczucie komediowe sprawiły, że w krótkim czasie stała się jedną z najczęściej obsadzanych aktorek w polskim kinie. Wzięła m. in. udział w takich produkcjach jak: "Vabank", "Seksmisja", czy "Matki, żony i kochanki".

Zagraniczne role Piotra Adamczyka. Nie tylko Marvel!| To się kręci

Elżbieta Zającówna poświęciła się rodzinie

Mimo wielu sukcesów zawodowych, Zającówna z czasem zaczęła wycofywać się z życia publicznego, na dłużej zniknęła tuż po narodzinach swojej córki, Gabrieli. Podjęła decyzję o przerwie od aktorstwa, chcąc poświęcić się macierzyństwu, który dawał jej radość i spełnienie, podobnie, jak związek z Krzysztofem Jaroszyńskim - reżyserem, scenarzystą i satyrykiem.

Kim jest Gabriela Jaroszyńska?

Córka Elżbiety Zającówny dostała imię na cześć nie żyjącej aktorki, Gabrieli Kownackiej. Urodziła się 14 kwietnia 1991 roku. Dzieciństwo spędziła w artystycznym domu, otoczona sztuką i kulturą, które były nieodłączną częścią życia jej rodziców. Choć w wieku 10 lat miała krótki epizod aktorski w serialu „Graczykowie”, Gabriela nie poczuła potrzeby kontynuowania kariery filmowej. Jej pasją jest taniec. Prowadziła m. in. nawet zajęcia taneczne w szkole Agustina Egurroli. Z wielkim zapałem poświęca się obecnie branży gier komputerowych. Studiowała kulturę Japonii na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, a teraz pracuje w dziale marketingu przedsiębiorstwa CD Projekt RED – jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów gier, znanym na całym świecie za takie tytuły jak „Wiedźmin” i „Cyberpunk 2077”.

Doktórka
Natalia Czarnuch, Michał Poklękowski
Polska na ucho || Natalia Czarnuch, Michał Poklękowski