Chłopaki do wzięcia

i

Autor: Screen/YouTube/Polsat // Screen/Instagram/@jarek_mergner_official Jaruś i kabaret K2

Chłopaki do wzięcia

"Chłopaki do wzięcia" - Jaruś bohaterem kabaretowego skeczu. Internauci nie kryją oburzenia

2024-07-17 8:47

Jaruś, niekwestionowana gwiazda programu "Chłopaki do wzięcia", zdobył ogromną popularność wśród polskich widzów. Unikatową osobowością i sposobem bycia przyciąga publiczność, która uwielbia śledzić jego losy zarówno w telewizji, jak i w sieci. Zwróciła na niego uwagę również grupa kabaretowa K2, która postanowiła zrobić skecz inspirowany jego osobą. Internauci dosadnie wyrazili swoje rozczarowanie.

W programie "Chłopaki do wzięcia" kamery dokumentują życie młodych mężczyzn, pochodzących z małych miejscowości oraz wsi, którzy pragną znaleźć wybrankę serca. Format cieszy się olbrzymią popularnością wśród widzów. Publiczność chętnie śledzi m. in. losy Jarosława Mergnera - sympatycznego chłopaka, który dzięki programowi spotkał miłość swojego życia - Gosię. Od 2022, para jest w związku małżeńskim i choć w między czasie przeszli poważny kryzys, zaradzili problemom i od jakiegoś czasu znowu tworzą zgrany duet.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jaruś z "Chłopaków do wzięcia" znalazł tymczasowy dom. Po rozstaniu z żoną został z niczym

ESKA Summer City Terma Bania i Ocho Festiwal

Jaruś z "Chłopaków do wzięcia" wyśmiany przez kabareciarzy?

Podczas Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej w 2019 roku, grupa kabaretowa K2 zaprezentowała skecz zatytułowany "Chłopaki do wzięcia". W skeczu jednym z parodiowanych bohaterów był Jaruś, którego cechuje specyficzny styl mówienia, często wtrącający słowo "tego" w niemal każde zdanie. Kabareciarze zaczęli swój występ od charakterystycznego wprowadzenia:

Dzień dobry, tego. Ja mam na imię Jaruś, tego, dzień dobry. Przyjechałem zza Gdańska, tego

- słyszymy w skeczu.

Skecz K2 zdobył uznanie części publiczności dzięki umiejętnemu połączeniu charakterystycznych cech Jarusia z prostymi, zrozumiałymi żartami. Wielu widzów bawiło się świetnie, doceniając celność i humor parodii. Jednak nie wszyscy podzielali ten entuzjazm.

Pomimo sukcesu skeczu na gali, odtworzenie go w mediach społecznościowych wzbudziło mieszane reakcje. Wielu internautów wyraziło swoje niezadowolenie, twierdząc, że parodia Jarusia była nieetyczna i nieadekwatna. W komentarzach pod nagraniem pojawiły się głosy krytyczne, wskazujące na brak szacunku dla bohatera programu:

Moralnie jest to nieuzasadnione by żartować sobie z losu osób nie do końca ''sprawnych intelektualnie'' i wykorzystywać ich wizerunek do celów komercyjnych, nawet za ich zgodą. Skecz poniżej poziomu

Słabe to i nie etyczne. Sam program "Chłopaki do wzięcia" miał za zadanie wyśmiać ludzi którzy zagubili się w życiu lub są niepełnosprawni umysłowa

Matka Jarusia piła w ciąży i dlatego chłopak nie jest w stu procentach zdrowy, a zdrowi niby mądrzy ludzie się z niego naśmiewają i wszyscy przyklaskują. Śmiać się z czyjejś ułomności, brawo. Chore czasy

- komentują internauci.

Kabaret od zawsze był formą sztuki scenicznej, która zręcznie wykorzystuje humor sytuacyjny i słowny do tworzenia parodii. Celem jest rozbawienie publiczności poprzez przedstawienie znanych postaci lub sytuacji w krzywym zwierciadle. Jednak, jak pokazuje przypadek Jarusia, granice humoru są płynne i zależą od indywidualnej wrażliwości odbiorców.