Bryska, choć ma zaledwie 22 lata, śpiewa, pisze teksty, komponuje, a co najważniejsze, ma duże grono wiernych fanów, który dopingują ją w drodze do spełniania muzycznych marzeń. W 2021 roku nakładem Magic Records pojawił się minialbum zatytułowany "jestem bryska". Rok później wydała płytę "moja ciemność", która pokryła się platyną, a 24 listopada 2024 roku premierę miał krążek "biorę wdech (hikikomori)", o którym opowiedziała w wywiadzie z Michałem Hanczakiem z Radia ESKA.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bryska od 10 lat choruje na depresję. Ataki paniki potrafią trwać godzinami
Bryska uwalnia negatywne emocje poprzez swoją twórczość
Bryska to artystka, która daje ujście swoim emocjom poprzez tworzenie muzyki. Jest to swego rodzaju autoterapia, która pomaga jej przezwyciężać wewnętrzne demony. Na nowym albumie znalazły się takie numer, jak "echo", "Sad Face", "matrix", czy Hikikomori". Słuchając tekstów można odnieść wrażenie, że ścierają się tu skrajnie siły - radość ze smutkiem czy miłość z samotnością. Wyraźnie zauważyć można, że Bryska cały czas walczy o siebie, a jak sama mówi nie miała ostatnio łatwo. To wszystko złożyło się na taki, a nie inny przekaz, jaki słyszymy na płycie.
(...) ostatnio przechodziłam bardzo ciężki okres, bo dużo rzeczy takich, dosyć przykrych się działo i ta płyta jest dla nie po prostu taką, powiedzmy odskocznią od tego wszystkiego - powiedziała Bryska i dodała czym jest dla niej tworzenie muzyki - Dla mnie to zawsze był sposób na to, żeby się komunikować ze światem, ale też żeby w jakiś sposób sobie pomagać, bo muzyka była dla mnie zawsze taką drogą do uwalniania negatywnych emocji - zwierzyła się Bryska w rozmowie z Michałem Hanczakiem.
Tytuł "biorę wdech" jednoznacznie kojarzy się z pewnego rodzaju ulgą. Ne jest tajemnicą, że młoda piosenkarka 10 lat temu zachorowała na depresję i miała silne ataki paniki. Przyznała również, że doświadczyła hejtu, co również mocno odbiło się na jej zdrowiu psychicznym.
Potrzebujesz pomocy?
Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, odczuwasz lęk i smutek, masz myśli samobójcze — nie czekaj, zadzwoń pod jeden z numerów pomocowych dostępnych bezpłatnie i czynnych całą dobę, siedem dni w tygodniu:
- 800 70 22 22 — Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym
- 800 12 12 12 — Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów
- 116 111 — Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 112 — W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia