Wielkie kolędowanie z Polsatem 2019 - o której godzinie i kto wystąpi podczas tegorocznej edycji? Święta to magiczny okres, pełen rodzinnej atmosfery, zapachu aromatycznych przypraw i… kolęd oczywiście! Jak co roku w Telewizja Polsat zaprasza do wspólnego kolędowania wraz ze wszystkimi najbardziej znanymi artystami w Polsce.
Wielkie kolędowanie z Polsatem - kto wystąpi?
Wśród kolędujących pojawią się artyści znani widzom w każdym wieku. W tym wielopokoleniowym składzie znajdą się:
- Irena Santor,
- Roksana Węgiel,
- Justyna Steczkowska,
- Paweł Domagała,
- bracia Golec,
- Sebastian Karpiel-Bułecka i inni.
Solo lub w duetach zaprezentują kilkanaście najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Usłyszymy na przykład poruszającą kolędę „Jezus Malusieńki” wykonaną przez niespotykany do tej pory duet - Edytę Bartosiewicz i Pawła Domagałę. Pojawią się także wyjątkowe muzyczne aranżacje – jak na przykład „Gore gwiazda” w wykonaniu Kamila Bednarka, który zaśpiewa pastorałkę w typowym dla siebie stylu reggae. O oprawę muzyczną zadba Grott Orkiestra pod kierownictwem Michała Grotta. Widzowie będą mieli okazję zajrzeć także do bożonarodzeniowej szopki, aby ponownie przeżyć cud narodzin Jezusa Chrystusa, otoczonego przez żywe zwierzęta. Niektóre z nich przemówią nawet ludzkim głosem!
Wielkie kolędowanie z Polsatem - o której godzinie?
Kolędowanie w Polsacie 24 grudnia rozpocznie się o godz. 12:45 od wigilijnego koncertu z Fundacją POLSAT. W świąteczny i rodzinny nastrój wprowadzą nas: Barbara Kurdej-Szatan z mężem Rafałem, Sławomir z żoną Kajrą oraz podopieczni Fundacji POLSAT. Artyści wspólnie zaśpiewają m.in. „Przybieżeli do Betlejem” i „Do szopy hej pasterze”. Oprawę koncertu wzbogacą tradycyjne, polskie elementy – pojawią się tzw. „Dziady”, czyli Anioł, Śmierć, Turoń, Niedźwiedź i Pastuszek z gwiazdą. Co warte dodania - tradycja kolędowania Dziadów znalazła się na liście Dziedzictwa Niematerialnego. O godz. 16:45 odbędzie się „Wielkie Kolędowanie z Polsatem”. Zaprosimy do XVII–wiecznego barokowego kościoła pokamedulskiego w Warszawie. Jego szczególny klimat tworzą zabytkowe zdobienia - stiukowa dekoracja rokokowa oraz cenne obrazy. W zakrystii na sklepieniu znajdują się malowidła z drugiej połowy XVII wieku autorstwa M. A. Palloniego, nadwornego malarza Jana III Sobieskiego. Kolędników powita sam proboszcz parafii Wojciech Wójtowicz.