Jeremiasza Szmigiela po raz ostatni mogliśmy go zobaczyć w programie jesienią 2024 roku, czyli podczas emisji 21. sezonu. Jez był znany z zamiłowania do imprezowego stylu życia oraz umiejętności rozkręcania zabawy. Jego towarzyskie usposobienie sprawiło, że szybko zjednywał sobie ludzi. Jez był aktywny w mediach społecznościowych, a w grudniu w jednym ze wpisów podzielił się z internautami bardzo osobistym wyznaniem. Celebryta, zamieszczając krótkie nagranie, z korytarza SOR-u, wyjawił, iż cierpi na ADHD. Pod jego postem od razu pojawiło się wiele słów otuchy od obserwatorów, którzy również dzielili się swoimi doświadczeniami z tym zaburzeniem.
Jeremiasz "Jez" Szmigiel z "Warsaw Shore" nie żyje. Na jaw wyszły szokujące informacje na temat jego śmierci
W niedzielę, 16 lutego 2025 roku media obiegła smutna wiadomość o śmierci Jeza. Informację tę potwierdzili w mediach społecznościowych przyjaciele uczestnika "Warsaw Shore" oraz stacja MTV, wyrażając kondolencje rodzinie i bliskim. Przyczyna śmierci nie została oficjalnie podana do publicznej wiadomości, jednak jak donosi Fakt.pl, w piśmie, które otrzymali od prokuratury w Warszawie, przekazano, iż dnia 18 lutego prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci Jeremiasza.
Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz w Warszawie nadzoruje śledztwo w sprawie doprowadzenia Jeremiasza Szimgiela namową lub przez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie w dniu 15 lutego 2025 roku w Warszawie, tj. o czyn z art. 151 k.k. Śledztwo zostało wszczęte w dniu 18 lutego 2025 r. w tym samym dniu zarządzono sekcję zwłok zmarłego. Prokuratura nie będzie udzielać szerszych informacji w zakresie tego postępowania z uwagi na dobro postępowania i interes najbliższych dla pokrzywdzonego" - przekazał w nadesłanym Faktowi oświadczeniu rzecznik stołecznej prokuratury, prok. Piotr Antoni Skiba.
Jeżeli jesteś w złym stanie i czujesz, że twoja sytuacja staje się nie do zniesienia, lub chcesz odebrać sobie życie, natychmiast dzwoń pod numer alarmowy 112. Jeśli zdarzało ci się myśleć o zrobieniu sobie krzywdy albo jeśli podejrzewasz, że ktoś z twojego otoczenia potrzebuje wsparcia, zawsze możesz się zwrócić o pomoc. Porozmawiaj z kimś zaufanym bądź zadzwoń pod którąś z infolinii pomocy:
Antydepresyjny Telefon Zaufania – 22 484 88 01
Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym – 800 70 2222
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.