Powiedz mi, że nie zrozumiałeś przesłania własnego serialu, nie mówiąc mi, że nie zrozumiałeś przesłania własnego serialu – tymi słowami podsumować można przedsięwzięcie, jakiego podjął się Netflix. W 2021 roku światło dzienne ujrzał bowiem kontrowersyjny serial, który – między innymi – krytykował wielkie korporacje, zdolne dla zysku przekonać ludzi do najbardziej makabrycznych i absurdalnych czynów – jak gra na śmierć i życie, gdzie do zgarnęcia jest wygrana rzędu kilku milionów dolarów. I co zrobił Netflix po tym, jak “Squid Game” stało się światowym fenomenem? Oczywiście spieniężył ten sukces… organizując takie zawody w rzeczywistości (tzn. bez zabijana ludzi rzecz jasna). Epickie samozaoranie? W sieci zawrzało.
CZYTAJ TAKŻE: “Sex Education” zmieniło ich życie – gwiazdy opowiadają o pracy nad serialem i kluczu do jego sukcesu
“Squid Game: Wyzwanie” – zwiastun trafił do sieci, a internauci się pieklą
Analogicznie do “Squid Game”, grupa 456 graczy weźmie udział w walce o nagrodę w wysokości 4,56 mln dolarów. Rywalizując w zadaniach inspirowanych oryginalnym serialem (i nie tylko), gracze będą odpadać jeden po drugim, a po drodze zweryfikują swoje strategie, sojusze oraz siłę charakteru.
Dla nikogo nie będzie raczej zaskoczeniem, że odbiór “Wyzwania” jest… cóż, nienajlepszy (eufemistycznie rzecz ujmując). Internauci piszą o Netfliksie stawiającym się w roli złoczyńcy, który albo nie zrozumiał przekazu wypuszczonego przez siebie serialu, albo postanowił go zwyczajnie zignorować, bo w końcu to kasa liczy się najbardziej (w sumie nie wiemy, która z tych opcji jest gorsza). Produkcja z pewnością będzie cieszyć się olbrzymią oglądalnością, ale pytanie – jakim kosztem? Oberwało się też oczywiście uczestnikom, którzy zdecydowali się wziąć udział w takim cyrku.
- Czy ludzie zwyczajnie nie zrozumieli przesłania płynącego z tego serialu? Doprawdy nie wiem, jak ktoś mógł to obejrzeć, a potem mieć ochotę na udział w takim wyzwaniu.
- Czyż nie chodziło o to, że duże firmy wyzyskują ludzi do tego stopnia, że muszą oni ryzykować własnym życiem…? (…) . Tworzenie takiego programu wydaje się bardzo oderwaną od rzeczywistości korporacyjną nikczemnością.
- Tak się właśnie dzieje, gdy kompletnie nie rozumiesz kontekstu tego serialu.
… czytamy w komentarzach.