Titanic

i

Autor: Screen z YouTube.com/BehindTheScenesFilmIsnow

CIEKAWOSTKI

Słynne drzwi z "Titanica" sprzedane! Nabywca zapłacił szaloną sumę

2024-03-27 13:50

Czy to najdroższy kawałek drewna na świecie? Być może. Słynne "drzwi", na których dryfowali bohaterowie filmu "Titanic" właśnie znalazły nowego właściciela. Nie były to jednak tanie drzwi, bo nowy nabywca zdecydował się niezwykle głęboko sięgnąć do kieszeni i ostatecznie przeznaczył na drewnianą konstrukcję astronomiczną kwotę!

Drzwi z "Titanica" od wielu lat wzbudzają wielkie zainteresowanie wśród widzów kultowej produkcji Jamesa Camerona. Przez długi czas pojawiały się pytania, czy faktycznie nie było na nich wystarczająco miejsca, aby Jack, postać w którą wcielał się Leonardo DiCaprio, mógł się uratować. I chociaż sprawa została już nawet wyjaśniona przez samego reżysera, to teraz na własne oczy będzie mógł przekonać się o tym nowy nabywca tychże "drzwi".

Zagraniczne role Marcina Dorocińskiego, o których nie wiedziałeś | To Się Kręci #28

Drzwi z "Titanica" sprzedane za szaloną kwotę!

Dom aukcyjny Heritage Auctions wystawił kilka gadżetów z kultowych filmów. Wśród nich nie zabrakło bicza z Indiana Jonesa, siekiery Jacka Torrance'a ze Lśnienia, czy garnituru Petera Parkera z trzeciej części Spider-Mana. Pojawiły się też stroje i rekwizyty z filmu Jamesa Camerona, np. suknia Kate Winslet, którą ostatecznie sprzedano za 125 tys. dolarów. Najwięcej emocji wywołał jednak inny rekwizyt. Znalazła się osoba, która postanowiła kupić słynne drzwi z "Titanica" za... 718 tys. dolarów! Przeliczając na naszą walutę to ponad 2,8 mln złotych. Co ciekawe, chociaż wielu fanów zapewne o tym wie, filmowe drzwi jednak drzwiami nie są. W rzeczywistości to drewniana konstrukcja wzorowana na prawdziwym elemencie wraku po pamiętnej katastrofie. Oto, co napisano na stronie aukcji:

Mylnie brana za "drzwi" drewniana konstrukcja była w rzeczywistości górną częścią bogato zdobionej framugi ponad drzwiami do saloniku pierwszej klasy. Wzorowano ją na prawdziwym elemencie wraku po katastrofie z 1912 roku. Rekwizyt wykonano z drzewa ogorzałki wełnistej (drzewo balsa) i ozdobiono kwiatowymi ornamentami, nawiązującymi do stylu rokoko i zdobień z czasów Ludwika XV, jakie James Cameron wielokrotnie oglądał w Muzeum Morza w Halifaksie w Nowej Szkocji, przygotowując się do stworzenia filmu." - mogliśmy przeczytać na stronie Heritage Auctions