Najbardziej obiecujące serialowe premiery 2025 roku
Rok 2024 powoli chyli się ku końcowi i wkrótce przyjdzie czas wszelkiej maści podsumowań. Zanim jednak do tego przejdziemy, przejrzeliśmy zapowiedzi wszystkich platform streamingowych na 2025 rok i musimy przyznać, że szykuje się on doprawdy ekscytująco. Doczekamy się wreszcie kolejnych sezonów "1670", "The Last of Us", "Białego lotosu" i "Rozdzielenia", a także zobaczymy wielki finał "Stranger Things" oraz spin-offy "Yellowstone" i "Gry o tron" (lecz tym razem nie chodzi o "Ród smoka"). Jednak nie samymi powrotami świat seriali stoi i czeka nas także szereg interesujących nowości. Listę najciekawszych i najbardziej obiecujących seriali 2025 roku prezentujemy poniżej.
"Wzgórze psów" – premiera 8 stycznia w Netflixie
Kolejna po "Informacji zwrotnej" adaptacja twórczości Jakuba Żulczyka od Netflixa. Morderstwa, zaginieni ludzie, duchy i lokalna korupcja – oto małe miasteczko Zybork. W samym środku tego wszystkiego, odnoszący sukcesy pisarz musi powrócić do rodzinnego miasta, aby zdać sobie sprawę ze swojego udziału w tragedii z przeszłości, zanim szantażysta go zdemaskuje. W głównych rolach zobaczymy Roberta Więckiewicza, Mateusza Kościukiewicza, którym towarzyszą m.in. Jaśmina Polak i Wojciech Zieliński.
"Rozdzielenie", sezon 2 – premiera 17 stycznia w Apple TV+
Wielki powrót hitu Apple TV+ o pracownikach Lumon Industries, gdzie walka o osiągnięcie perfekcji w work/life balance posunęła się stanowczo za daleko. W rolach głównych ponownie zobaczymy m.in. Adama Scotta, Christophera Walkena i Patricię Arquette, a do obsady dołączyli Gwendoline Christie ("Gra o tron", "Wednesday"), Merritt Wever ("Niewiarygodne"), Ólafur Darri Ólafsson, Bob Balaban, Alia Shawkat, John Noble i Sarah Bock.
"Przesmyk" – premiera 31 stycznia w Max
Kolejny polski serial Max Original. "Przesmyk" zapowiadany jest jako thriller sensacyjny pokazujący widzom współczesne środowisko szpiegowskie w trakcie rodzącego się konfliktu i wielu napięć międzynarodowych, a także historia jednostki uwikłanej w specyfikę pracy w służbach specjalnych, z której tak naprawdę nigdy nie można zrezygnować.
W trakcie seansu poznamy historię Ewy Oginiec (Lena Góra), która po osobistej tragedii chce wycofać się z wywiadu i zacząć normalne życie. Wszystko komplikuje się, kiedy jej partner Skiner (Karol Pocheć), który także jest agentem, zostaje zdemaskowany przez wywiad rosyjski i znika bez śladu. W obsadzie znaleźli się również:
- Leszek Lichota,
- Andrzej Konopka,
- Bartłomiej Topa,
- Karol Pocheć,
- Kamila Urzędowska,
- Tomasz Ziętek,
- Eliza Rycembel.
Jest to serial o dobru i złu w czystej postaci i o tym, jak cienka jest linia, żeby to zło się pojawiło. To produkcja o prowokacjach, o bardzo aktualnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Zobaczymy procesy, które się tam dzieją i jak zachowują się służby i członkowie rządu w sytuacji zagrożenia – Bartłomiej Topa o "Przesmyku".
"Rycerz Siedmiu Królestw" – premiera latem 2025 roku w Max
Kolejny spin-off "Gry o tron", tym razem oparty na serii opowiadań pod tym samym tytułem. Akcja rozgrywa się na ok. 90 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron" (pierwszy odcinek "Rodu smoka" to z kolei 172 lata, gwoli przypomnienia). Targaryenowie wciąż władają Siedmioma Królestwami, choć utracili swe smoki i renomę. Tymczasem kontynent przemierza dość nietypowy duet – tępy jak buzdygan wędrowny rycerz ser Duncan Wysoki i jego giermek zwany Jajem.
Pierwszy sezon zaadaptuje pierwsze z opowiadań zatytułowane "Wędrowny rycerz". W rolach głównych występują Peter Claffey – aktor i były gracz drużyny Connacht Rugby, oraz Dexter Sol Ansell – dziewięcioletni aktor, który zagrał m.in. młodego Coriolanusa Snowa w "Balladzie ptaków i węży". W obsadzie znaleźli się również m.in.:
- Sam Spruell jako Maekar Targaryen,
- Bertie Carvel jako Baelor "Złamana Włócznia" Targaryen,
- Finn Bennett jako Aerion "Jasny Płomień" Targaryen,
- Henry Ashton jako Daeron Targaryen,
- Daniel Ings jako sir Lyonel "Roześmiana Burza" Baratheon.
Gwoli uspokojenia informujemy, że tym razem Ryan Condal nie jest showrunnerem (choć pełni funkcję jednego z producentów wykonawczych). Za powstanie "Rycerza Siedmiu Królestw" odpowiada Ira Parker, który pracował m.in. przy "Rodzie smoka". George R. R. Martin widział scenariusz, a także odwiedził plan zdjęciowy i był naprawdę zadowolony, więc my też bądźmy dobrej myśli (w końcu do trzech razy sztuka, prawda?).
"The Last of Us", sezon 2 – premiera w 2025 roku w Max
Akcja rozgrywa się 5 lat po wydarzeniach z pierwszego sezonu serialu. Ellie i Joel próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Kiedy wydaje im się, że najgorsze już za nimi, przeszłość nie daje im o sobie zapomnieć, a świat z którym muszą się zmierzyć wydaje się jeszcze bardziej niebezpieczny i nieprzewidywalny niż ten, który pozostawili za sobą.
W obsadzie drugiego sezonu zobaczymy ponownie Pedro Pascala jako Joela, Bellę Ramsey w roli Elli, Gabriela Lunę jako Tommy'ego i Rutinę Wesley jako Marię. W serialu "The Last of Us" zadebiutują Kaitlyn Dever jako Abby, Isabela Merced jako Dina, Young Mazino jako Jesse, Ariela Barer jako Mel, Tat Gabrielle jako Nora, Spencer Lord jako Owen, Danny Ramirez jako Manny i Jeffrey Wright jako Issac. Gościnnie w serialu pojawi się także Catherine O’Hara.
"1670", sezon 2 – premiera w 2025 roku w Netflixie
Jak wygląda lato w Adamczysze? Dowiemy się już wkrótce. Wielki polski hit Netflixa "1670" powraca z kolejnym sezonem, z którego dowiemy się m.in. jak Bogdan poradzi sobie z awansem społecznym oraz co czeka wieś Adamczychę po tym, jak w całości stała się własnością najsłynniejszego Jana Pawła w historii Polski.
Akcja drugiego sezonu dzieje się latem i jest kontynuacją historii, którą śledziliśmy w pierwszej części, więc wciąż jesteśmy w 1670 roku. Wszyscy pracujący nad serialem poczuliśmy, że ludzie pokochali kierunek, w którym idziemy, więc możemy pójść jeszcze dalej i śmielej. Czujemy przestrzeń, żeby jeszcze zaskoczyć, żeby zrobić nowy sezon jeszcze bardziej epicko, wzruszająco, śmiesznie, jeszcze bardziej "1670" – powiedział nam Maciej Buchwald, reżyser serialu, podczas wizyty na planie.
"Heweliusz" – premiera w 2025 roku w Netflixie
Zatonięcie promu Jan Heweliusz w nocy z trzynastego na czternastego stycznia 1993 roku, było największą katastrofą żeglugi cywilnej w Polsce. Z sześćdziesięciu czterech osób na pokładzie uratowało się jedynie dziewięciu członków załogi. Pozostałe pięćdziesiąt pięć pochłonęło morze. Bałtyk w chwili katastrofy miał dwa stopnie Celsjusza. Wiatr wiał z taką siłą, że nie starczyło skali Beauforta. Heweliusz to opowieść o tym, jak jedno zdarzenie zmieniło życie wszystkich bohaterów. Katastrofa jednak jest tylko kołem zamachowym, pretekstem dla historii o ludzkim bólu, stracie, żałobie, ale i o walce z dysfunkcyjnym państwem przede wszystkim o dobre imię zmarłych, o ich godność.
Nowe dzieło Jana Holoubka ("Rojst", "Wielka Woda") zrealizowane zostało z takim rozmachem, że zapowiada się na jeden z najlepszych seriali, jakie widziała polska telewizja. 10 miesięcy przygotowań, ośmiomiesięczny okres zdjęciowy, 105 dni zdjęciowych, ponad 120 aktorów, 3000 statystów, 2000 pojazdów (w tym 200 TIRów/ciężarówek), 700 ton wody, 1 kilometr konstrukcji deszczownic i trawersów, 70 różnych lokacji i prawie 200 osób zaangażowanych w postprodukcję i 140 osób ekipy stale pracującej nad serialem – tak wygląda "Heweliusz" w liczbach. A w obsadzie same gwiazdy: Magdalena Różczka, Michał Żurawski, Konrad Eleryk, Michalina Łabacz, Borys Szyc, Tomasz Schuchardt, Justyna Wasilewska, Andrzej Konopka, Jacek Koman, Magdalena Zawadzka, Jan Englert, Piotr Rogucki i inni.
"Stranger Things 5" – premiera w 2025 roku w Netflixie
Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Nawet "Stranger Things". Jeden z flagowych seriali Netflixa doczeka się w 2025 roku finałowej odsłony, w której ekipa z Hawkins zmierzy się z Vecną w decydującym starciu.
"Biały lotos", sezon 3 – premiera w 2025 roku w Max
Fabuła 3. sezonu "Białego lotosu" owiana jest tajemnicą. Wiemy jedynie, że akcja przeniesie się do Tajlandii, a motywem przewodnim będzie rozprawa nad motywem śmierci we wschodniej religijności i duchowości. W obsadzie znaleźli się m.in. Leslie Bibb, Dom Hetrakul, Michelle Monaghan, Parker Posey, Aimee Lou Wood, Patrick Schwarzenegger i Tayme Thapthimthong, a także gwiazdor "Harry'ego Pottera" Jason Isaacs i powracająca w roli Belindy z 1. sezonu Natasha Rothwell.
"Edukacja XD" – premiera w 2025 roku w Canal+ Online i Canal+ Premium
Kontynuacja "Emigracji XD" to jeszcze większa dawka absurdu i szaleństwa, która tym razem z Wielkiej Brytanii i śmiercionośnych pól kapusty przenosi się na rodzime podwórko – do Warszawy. Na Malcolma i Stomila czekają kolejni towarzysze odklejonych przygód – nowi pracodawcy, pruszkowscy dilerzy czy specjalistki medycyny naturalnej – którzy udowodnią, że nie tylko za granicą na każdym kroku czają się... wariaci. Czyli ludzie z pasją - do absolutnie najbardziej pokręconego wszystkiego. A w tych bohaterów wcielają się m.in. Jan Frycz, Sebastian Stankiewicz, Wojciech Mecwaldowski i Paweł Wilczak. W głównych rolach powrócą Tomasz Włosok i Michał Balicki.
"To: Witajcie w Derry" – premiera w 2025 roku w Max
Serial rozwijający uniwersum z kultowej książki Stephena Kinga "To", stworzony przez Andy'ego i Barbarę Muschiettich ("To", "To: Rozdział 2") oraz Jasona Fuchsa ("To: Rozdział 2", "Wonder Woman", "Argylle"). W obsadzie znaleźli się m.in. Taylour Paige, Jovan Adepo, Chris Chalk, James Remar, Stephen Rider, Madeleine Stowe, Rudy Mancuso oraz Bill Skarsgård powracający do roli klauna Pennywise'a.
"Madison" – premiera w 2025 roku w SkyShowtime
Więcej spin-offów "Yellowstone", serialomaniacy wytrzymają. Tym razem Taylor Sheridan ma zaserwować nam poruszające studium żałoby i więzi międzyludzkich, nakreślające historię rodziny z Nowego Jorku mieszkającej w Madison River w Montanie. Do głównej roli przymierzana jest Michelle Pfeiffer, a angaże negocjują również Kurt Russell ("Nienawistna ósemka", "Coś") i Patrick J. Adams ("W garniturach").
Polecany artykuł: