Pierwszy sezon "Klangoru" w 2021 zachwycił widzów i krytyków. Tytuł chwalono za zaskakujący aż do samego końca scenariusz, znakomite aktorstwo i unikalny klimat, nawiązujący do najlepszych skandynawskich seriali. Uznanie przypieczętowała chociażby nominacja za najlepszy serial fabularny do prestiżowych Orłów. Czy kolejna odsłona powtórzy ten sukces? Z jednej strony dostaniemy coś nowego, ale z drugiej za projekt ponownie odpowiedzą ci sami twórcy, więc jest nadzieja!
"KLANGOR" powraca. Co wiemy o drugiej części?
Co warto zaznaczyć już na wstępie, to fakt, że w drugim sezonie postaci kobiece będą tymi pierwszoplanowymi. Serial opowie nową historię, z dużym naciskiem scenariuszowym na toksyczną męskość, współczesne macierzyństwo i ludzką potrzebę sprawiedliwości. W głównych rolach zobaczymy Małgorzatę Gorol ("ŚUBUK", "The Office PL") oraz znaną z pierwszego sezonu Magdalenę Czerwińską ("BELFER", "Infamia"). Nazwisk będzie oczywiście jeszcze więcej, a nawet nie zabraknie bohaterów z pierwszej serii. Całość ma składać się z 8 odcinków, za które ponownie będą odpowiedzialni reżyser Łukasz Kośmicki ("Emigracja XD") i scenarzysta Kacper Wysocki ("Informacja zwrotna") oraz nowy na pokładzie współscenarzysta Kirk Kjeldsen, autor powieści "The Depths", która znalazła się w zbiorze New Jersey Star-Ledger’s 10 Best Books of 2018 list. Premiera drugiego sezonu "KLANGOR" w 2025 roku w CANAL+ ONLINE i na CANAL+ PREMIUM.
Zdecydowaliśmy się kontynuować ten format jako antologię – opowieść o rodzinie Wejmanów jest zamknięta, ale poruszone układy, nierozwiązane sprawy i bohaterowie, których częściowo już poznaliśmy, mają nową, elektryzującą historię do opowiedzenia. Kacper Wysocki i Łukasz Kośmicki sprawili, że KLANGOR odniósł niekwestionowalny sukces. W tym serialu zagrało absolutnie wszystko – od obsady (między innymi fenomenalny Arkadiusz Jakubik), przez gęsty i pełen napięć scenariusz, po reżyserię, zdjęcia i sam nadmorski, mrocznie skandynawski, surowy klimat. To nie była tylko opowieść o podróży Rafała Wejmana, to także ciekawy obraz Świnoujścia, pogranicznego miasta, swego rodzaju mikrokosmosu współczesnej Polski. Oprócz zagadki kryminalnej każdy sezon podejmuje zarówno aktualne, jak i ponadczasowe, uniwersalne tematy – na przykład w pierwszym sezonie poruszane były tematy rodziny, poświęcenia, podczas gdy w drugim sezonie zgłębimy tematy toksycznej męskości, współczesnego macierzyństwa i sprawiedliwości" - powiedziała Beata Ryczkowska, Dyrektorka Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji CANAL+ Polska