Najciekawsze filmowe premiery lutego. Co warto obejrzeć w tym miesiącu?

i

Autor: M2 Films Najciekawsze filmowe premiery lutego. Co warto obejrzeć w tym miesiącu?

Nowości

Najciekawsze filmowe premiery lutego. Co warto obejrzeć w tym miesiącu?

2024-02-02 16:16

Jakie filmy zadebiutują w tym miesiącu w kinach i na popularnych platformach pokroju Netfliksa, HBO Max i Disney+? Którym nowością szczególnie warto się przyjrzeć? Sporządziliśmy dla was listę najciekawszych filmowych premier na luty 2024 roku.

Luty 2024 – najciekawsze filmowe premiery. W tym artykule znajdziecie listę filmów, które zadebiutują w tym miesiącu i raczej nie powinniście ich przegapić. Przejrzeliśmy dla was repertuar kin oraz ofertę Netfliksa, HBO Max, Disney+, SkyShowtime, Prime Video oraz Apple TV+. Zatem, co warto obejrzeć w najbliższych tygodniach?

SPRAWDŹ TEŻ: Serialowe nowości na luty. Wśród premier “Rojst Millenium” i nowe “Tokyo Vice”

Filmowe premiery na luty 2024 — najciekawsze nowości

Bez zbędnego przedłużania, nasza subiektywna lista najciekawszych filmowych premier luty prezentuje się następująco:

Obsesja — 2 lutego w kinach

Kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy scenariusz oryginalny. Aktorka Elizabeth (Natalie Portman) jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic – i swojej wersji prawdy.

Cudowny chłopak. Biały ptak — 2 lutego w kinach

Kontynuacja poruszającego filmu z 2017 roku, który skradł miliony serc. Minęło kilka lat od wydarzeń znanych z Cudownego chłopaka. Julian usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, próbuje odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią. Nie umiejąc sobie poradzić z poczuciem winy izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę. Postanawia podzielić się z Julienem poruszającą historią swojej młodości. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. Czy ta niezwykła historia miłości i walki o przetrwanie odmieni Juliana?

Dobrzy nieznajomi — 9 lutego w kinach

Jedna noc i spotkanie z tajemniczym sąsiadem, Harrym (Paul Mescal), całkowicie odmienia dotychczasowe życie Adama (Andrew Scott), mieszkańca opustoszałego londyńskiego bloku. W miarę rozwoju ich relacji Adama coraz bardziej pochłaniają wspomnienia z przeszłości, w pewnym momencie postanawia wrócić do miasteczka, w którym dorastał. Gdy trafia do rodzinnego domu, odnajduje swoich rodziców (Claire Foy i Jamie Bell) takimi, jakich pamięta z dnia ich śmierci przed trzydziestu laty.

Priscilla — 9 lutego w kinach

Oczami Priscilli Sofia Coppola opowiada tu o nieznanym obliczu najsłynniejszej love story – długich zalotach i burzliwym małżeństwie Elvisa i Priscilli, począwszy od okresu, kiedy Elvis stacjonował w Niemczech, aż po czas, kiedy zamieszkali w wymarzonej rezydencji Graceland.

Opadające liście — 9 lutego w kinach

Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym.

Spotykają się przypadkiem, na imprezie karaoke. Od pierwszej chwili widać, że tych dwoje zupełnie nieprzystosowanych do dzisiejszego świata bohaterów to bratnie dusze. Ciągnie ich do siebie, choć towarzyszy temu nutka niepewności. W końcu życie było dla nich do tej pory raczej pasmem niepowodzeń i bolesnych rozczarowań. Na naszych oczach kwitnie jednak niewinne, piękne uczucie, choć w tle, co słyszymy w radiowych odbiornikach, rozgrywają się dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Bracia ze stali — 16 lutego w kinach

Nowy film studia A24 z Zackiem Efronem, Harrisem Dickinsonem (W trójkącie) i Jeremym Allenem White’em (The Bear) w rolach głównych. Surowy teksański ojciec – głowa rodu Von Erich – zrobi wszystko, by jego synowie osiągnęli w sporcie to, czego on sam nie zdołał. Za kulisami wrestlerskich widowisk, na punkcie których w latach 80. oszalała Ameryka, kryją się jednak brutalne treningi, złamane charaktery, przekreślone marzenia i poturbowane braterskie relacje. Rodzicielskie ambicje okazują się przekleństwem synów – na Von Erichów spada cios za ciosem. Czy niezwyciężeni dotąd bracia unikną wiszącego nad nimi fatum?

Sami swoi. Początek — 16 lutego w kinach

Wracamy do świata Samych swoich, by tym razem poznać młodzieńcze losy dwóch zwaśnionych rodów – Kargulów i Pawlaków. Jak to wszystko się zaczęło? Film Sami swoi. Początek zapowiadany jest jako barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle mają zabrać widzów w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.

Pianoforte — 16 lutego w kinach

W trakcie eliminacji jest ich 160, a do finału trafia zaledwie 12 osób. Konkurs Chopinowski jest najstarszym tej rangi wydarzeniem na świecie. Odbywa się co 5 lat w Warszawie i wzięły w nim udział największe sławy pianistyki. To ogromne emocje oraz wielka szansa, która zdarza się raz w życiu. Bohaterami filmu jest kilku młodych uczestników konkursu z różnych stron świata, których życie od dzieciństwa było podporządkowane grze na fortepianie. Wszyscy dzielą podobne marzenie i zostaną bezlitośnie zweryfikowani przez konkursowy mechanizm.

Einstein i bomba — 16 lutego na Netfliksie

Nowatorski dramat dokumentalny, w którego scenariuszu wykorzystano tylko własne słowa Einsteina — jego przemówienia, listy i wywiady — łączy dramatyczne sekwencje z archiwalnymi materiałami przedstawiającymi życie naukowca i towarzyszące mu dramatyczne wydarzenia.

Jest rok 1933. Albertowi Einsteinowi, najsłynniejszemu naukowcowi na świecie, pali się grunt pod nogami. Gdy Hitler przejmuje władzę i zaczyna systematyczne prześladowania Żydów, Einstein nie ma innego wyjścia, jak opuścić rodzinne Niemcy.

Anatomia upadku — 23 lutego w kinach

Pięć nominacji do Oscara, w tym za Najlepszy film — seans jest zatem obowiązkiem dla każdego kinomana. Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który zajmuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie, na które szukamy odpowiedzi, brzmi: „Czy to zrobiła?”.

Vincent musi umrzeć — 23 lutego w kinach

W trakcie seansu śledzimy losy zupełnie przeciętnego i niewyróżniającego się pracownika korporacji imieniem Vincent (w tej roli znany z The World is Yours Karim Leklou), który zostaje zaatakowany w pracy przez stażystę. Następnego dnia staje się ofiarą kolejnego ataku. A potem następnego. Przerażony musi odkryć, dlaczego wszyscy czują potrzebę, by go atakować – inaczej straci życie. Na swojej drodze spotyka kelnerkę, która pomoże mu rozwikłać zagadkę nagłych ataków (Vimala Pons).

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina
Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3