Polskie seriale 2025 – najciekawsze premiery

i

Autor: Netflix; Canal+ Polskie seriale 2025 – najciekawsze premiery

Przegląd premier

2025 rokiem polskich seriali? Na te produkcje warto czekać

2024-12-31 19:36

W 2025 roku czeka nas prawdziwa fala polskich seriali, zarówno pod względem nowości, jak i powrotów. W gąszczu nadchodzących premier kryje się kilka perełek, które zapowiadają się doprawdy intrygująco. Wśród nich znalazły się aż dwa powroty najgłośniejszych nadwiślańskich produkcji ostatnich lat.

Najlepsze polskie seriale 2024 roku

Za nami rok pełen przygód, zachwytów i rozczarowań. Do pierwszego grona z pewnością zaliczyć możemy netflixowe "Matki Pingwinów", które robią furorę również za granicą, "Prostą sprawę" z Mateuszem Damięckim i Piotrem Adamczykiem w rolach głównych, nietypową komedię romantyczną "Kiedy ślub?", oraz "Ślebodę" – kryminał od SkyShowtime.

Największym zawodem okazał się zaś "Forst" na podstawie serii powieści Remigiusza Mroza, a "Idź przodem, bracie" i "Gąska" srogo podzieliły widzów. To już jednak za nami, zatem czas zerknąć w przyszłość. Co nas w niej czeka?

Polskie seriale 2025 – najciekawsze premiery

Już teraz śmiało możemy stwierdzić, że 2025 będzie znacznie lepszym rokiem dla polskich seriali. Przed nami powroty "1670", "The Office PL" i "Minuty ciszy", a także druga odsłona przygód Malcoma i Stomila z "Emigracji XD" w "Edukacji XD". Z nowości warto zwrócić szczególną uwagę na "Czarne stokrotki", "Wzgórze psów" i wyczekiwanego "Heweliusza", który ma realną szansę zgarnąć tytuł najlepszego serialu, jaki nakręcono w Polsce. Ale do brzegu – poniżej prezentujemy szczegóły dotyczące najbardziej obiecujących polskich seriali, które zadebiutują w 2025 roku.

"Czarne stokrotki" – premiera 3 stycznia w Canal+ Online i na antenie CANAL+

"Czarne stokrotki" to najnowsza polska superprodukcja CANAL+, która ma w zaskakujący sposób łączyć wątki kryminalnego thrillera z elementami zjawisk paranormalnych. Ta intrygująca mieszanka zachwyciła już zagranicznych krytyków w Cannes. W obsadzie sama śmietanka polskiego aktorstwa – m.in. Karolina Kominek, Dawid Ogrodnik, Edyta Olszówka, Tomasz Schuchardt i Alicja Wieniawa-Narkiewicz.

Geolożka Lena (Karolina Kominek) w obliczu niecodziennych wydarzeń wraca do rodzinnego Wałbrzycha. Jej nastoletnia córka (Alicja Wieniawa-Narkiewicz), z którą wiele lat temu straciła kontakt, jest podejrzana o uprowadzenie kilkorga dzieci. Policja początkowo bagatelizuje sprawę, ale zdesperowana bohaterka rozpoczyna własne śledztwo. Im więcej dni mija, tym mniejsza szansa, że jej córka i przedszkolaki odnajdą się żywe.

Kolejne tropy prowadzą do opuszczonych kopalnianych szybów, ujawniają podejrzaną działalność lokalnej filantropki (Edyta Olszówka) i nawiązują do tajemniczego stowarzyszenia sięgającego czasów II wojny światowej. W czasie poszukiwań córki, u Leny zaczynają nasilać się tajemnicze oniryczne wizje zaburzające pojęcie czasu, jakie znamy. Czy to one okażą się kluczem do rozwiązania sprawy?

"Wzgórze psów" – premiera 8 stycznia w Netflixie

"Wzgórze psów", thriller osadzony w dusznej atmosferze małego miasteczka, gdzie sekrety, zbrodnie i rodzinne konflikty splatają się w intrygującą opowieść, zadebiutuje tuż po Nowym Roku. To już druga adaptacja twórczości Jakuba Żulczyka zrealizowana przez Netflixa, po raz kolejny z udziałem gwiazdorskiej obsady.

Serial opowiada historię Mikołaja Głowackiego (Mateusz Kościukiewicz), odnoszącego sukcesy pisarza po trzydziestce, który wraca po latach nieobecności do swojego rodzinnego miasta Zybork. który wraca po latach nieobecności do swojego rodzinnego miasta Zybork. To właśnie stamtąd uciekł przed tragicznymi wydarzeniami, których wspomnienie ściga go do dziś. Towarzyszy mu żona Justyna (Jaśmina Polak), dziennikarka śledcza pracująca dla największego dziennika w Polsce. Powodem wizyty jest szczególna okazja – urodziny Tomasza (Robert Więckiewicz), ojca Mikołaja i wpływowego miejskiego aktywisty, który świętuje w gronie swojej drugiej żony i przyjaciół. Grupa ta wspólnie walczy z lokalną korupcją, sprzeciwiając się planom inwestycyjnym, które mogą pozbawić mieszkańców Zyborka ich domów. W miarę rozwoju akcji odkrywane są powiązania między niedawnym morderstwem a zbrodnią z przeszłości.

"Przesmyk" – premiera 31 stycznia w Max

Kolejny polski serial Max Original. "Przesmyk" zapowiadany jest jako thriller sensacyjny pokazujący widzom współczesne środowisko szpiegowskie w trakcie rodzącego się konfliktu i wielu napięć międzynarodowych, a także historia jednostki uwikłanej w specyfikę pracy w służbach specjalnych, z której tak naprawdę nigdy nie można zrezygnować.

W trakcie seansu poznamy historię Ewy Oginiec (Lena Góra), która po osobistej tragedii chce wycofać się z wywiadu i zacząć normalne życie. Wszystko komplikuje się, kiedy jej partner Skiner (Karol Pocheć), który także jest agentem, zostaje zdemaskowany przez wywiad rosyjski i znika bez śladu. W obsadzie znaleźli się również:

  • Leszek Lichota,
  • Andrzej Konopka,
  • Bartłomiej Topa,
  • Karol Pocheć,
  • Kamila Urzędowska,
  • Tomasz Ziętek,
  • Eliza Rycembel.

"Edukacja XD" – data premiery nieznana

Kontynuacja "Emigracji XD" to jeszcze większa dawka absurdu i szaleństwa, która tym razem z Wielkiej Brytanii i śmiercionośnych pól kapusty przenosi się na rodzime podwórko – do Warszawy. Na Malcolma i Stomila czekają kolejni towarzysze odklejonych przygód – nowi pracodawcy, pruszkowscy dilerzy czy specjalistki medycyny naturalnej – którzy udowodnią, że nie tylko za granicą na każdym kroku czają się... wariaci. Czyli ludzie z pasją - do absolutnie najbardziej pokręconego wszystkiego. A w tych bohaterów wcielają się m.in. Jan Frycz, Sebastian Stankiewicz, Wojciech Mecwaldowski i Paweł Wilczak. W głównych rolach powrócą Tomasz Włosok i Michał Balicki.

"1670", sezon 2 – data premiery nieznana

Jak wygląda lato w Adamczysze? Dowiemy się już wkrótce. Wielki polski hit Netflixa "1670" powraca z kolejnym sezonem, z którego dowiemy się m.in. jak Bogdan poradzi sobie z awansem społecznym oraz co czeka wieś Adamczychę po tym, jak w całości stała się własnością najsłynniejszego Jana Pawła w historii Polski.

Akcja drugiego sezonu dzieje się latem i jest kontynuacją historii, którą śledziliśmy w pierwszej części, więc wciąż jesteśmy w 1670 roku. Wszyscy pracujący nad serialem poczuliśmy, że ludzie pokochali kierunek, w którym idziemy, więc możemy pójść jeszcze dalej i śmielej. Czujemy przestrzeń, żeby jeszcze zaskoczyć, żeby zrobić nowy sezon jeszcze bardziej epicko, wzruszająco, śmiesznie, jeszcze bardziej "1670" – powiedział nam Maciej Buchwald, reżyser serialu, podczas wizyty na planie.

"Heweliusz" – data premiery nieznana

Zatonięcie promu Jan Heweliusz w nocy z trzynastego na czternastego stycznia 1993 roku, było największą katastrofą żeglugi cywilnej w Polsce. Z sześćdziesięciu czterech osób na pokładzie uratowało się jedynie dziewięciu członków załogi. Pozostałe pięćdziesiąt pięć pochłonęło morze. Bałtyk w chwili katastrofy miał dwa stopnie Celsjusza. Wiatr wiał z taką siłą, że nie starczyło skali Beauforta. Heweliusz to opowieść o tym, jak jedno zdarzenie zmieniło życie wszystkich bohaterów. Katastrofa jednak jest tylko kołem zamachowym, pretekstem dla historii o ludzkim bólu, stracie, żałobie, ale i o walce z dysfunkcyjnym państwem przede wszystkim o dobre imię zmarłych, o ich godność.

Nowe dzieło Jana Holoubka ("Rojst", "Wielka Woda") zrealizowane zostało z takim rozmachem, że zapowiada się na jeden z najlepszych seriali, jakie widziała polska telewizja. 10 miesięcy przygotowań, ośmiomiesięczny okres zdjęciowy, 105 dni zdjęciowych, ponad 120 aktorów, 3000 statystów, 2000 pojazdów (w tym 200 TIRów/ciężarówek), 700 ton wody, 1 kilometr konstrukcji deszczownic i trawersów, 70 różnych lokacji i prawie 200 osób zaangażowanych w postprodukcję i 140 osób ekipy stale pracującej nad serialem ​​– tak wygląda "Heweliusz" w liczbach. A w obsadzie same gwiazdy: Magdalena Różczka, Michał Żurawski, Konrad Eleryk, Michalina Łabacz, Borys Szyc, Tomasz Schuchardt, Justyna Wasilewska, Andrzej Konopka, Jacek Koman, Magdalena Zawadzka, Jan Englert, Piotr Rogucki i inni.

"The Office PL", sezon 5 – data premiery nieznana

Co może się wydarzyć u bohaterów "The Office PL"? Dalszy ciąg historii miłosnej Darka i jego oziębłej małżonki? Perypetie uczuciowe w trójkącie miłosnym Asia, prawie-Singapurczyk-Paweł i prawie-Warszawiak-Adam? Historia uzależnienia i politycznego wyzwolenia Bożenki? Holc poszukujący nowej miłości i nowych pasji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy w 5. sezonie.

"Minuta ciszy", sezon 2 – data premiery nieznana

Wracamy do Bożej Woli. Przy udziale bohaterów znanych z pierwszego sezonu: Mietka, Jacka, Synka i Celiny rozgrywać się będzie kolejna bezwzględna partia o dominację na rynku usług pogrzebowych. Co, jeżeli do tej rozgrywki zasiądzie nowy gracz dysponujący asem w rękawie?

Na ekran powrócą znani bohaterowie fenomenalnie zagrani przez Roberta Więckiewicza, Piotra Roguckiego, Aleksandrę Konieczną, Aleksandrę Popławską czy Karolinę Bruchnicką. Dołączą do nich nowe postaci, czyniąc fabułę ciekawą i nieprzewidywalną.

Z jednej strony największe tragedie, jakie można sobie wyobrazić, wymagające delikatności i psychologicznego podejścia. Z drugiej bezwzględna walka "o trupy" (cytat Aleksandra Konieczna, materiał "Serial MINUTA CISZY – branża pogrzebowa"), w którą umoczone są szpitale, policja i księża. Biznes pogrzebowy to trudny kawałek chleba, ale nadal dla ludzi w nim pracujących, to tylko biznes. MINUTA CISZY to niewątpliwie projekt odważny. Projekt, który już w pierwszy sezonie sięgnął po sacrum jakim jest śmierć. Próbował oswoić widzów z mroczną tematyką, w sferze fabularnej obudowaną intrygującymi wątkami z życia postaci. Takiego serialu wcześniej po prostu nie było. Drugi sezon to bezpośrednia kontynuacja losów postaci. Dodaliśmy nowe relacje, bohaterów, wyzwania, które postawią ich przed decyzjami wymagającymi wzniesienia się ponad własne przekonania - Jacek Lusiński, reżyser i współautor scenariusza obu sezonów  

"Projekt UFO" – data premiery nieznana

Serial Netflixa, który zapowiadano na 2024 rok, ale do premiery ostatecznie nie doszło, więc pozwoliliśmy sobie założyć, że stanie się to w 2025 roku. Akcja dzieje się na początku lat 80., po rzekomym lądowaniu UFO w Truskasach na Warmii, dwóch mężczyzn – upadająca gwiazda telewizyjna i entuzjasta istot pozaziemskich – wyrusza na intelektualną misję, aby ustalić pochodzenie obcych istot, jednocześnie wciągając w dyskusję wszystkich w swojej orbicie. Kiedy dwaj bohaterowie starają się przekonać świat do swoich teorii, potężny polityk próbuje wykorzystać zjawiska paranormalne, aby przejąć władzę nad krajem. Projekt UFO czerpie inspirację z prawdziwych wydarzeń, lecz nie jest ich dosłownym odzwierciedleniem - stanowi fabularyzację autentycznej historii.

Historia o przybyciu UFO do Polski to pomysł oryginalny sam w sobie, natomiast naszym serialem chcemy wpisać się w znane z popkultury narracje o obcych i ich inwazjach. Dodajemy do tego polski akcent, bawiąc się schematami i czerpiąc ze znanych filmów i książek - podkreśla Kasper Bajon, reżyser i scenarzysta serialu Projekt UFO.

Polska na ucho
Czarownice
Kryminał jakiego w Polsce jeszcze nie było? Rozmawiamy z obsadą "Ślebody"